Перші колонії

Колонізація Америки іспанцями почалася після відкриття Христофором Колумбом островів, які довго називали Вест-Індією.

Перша колонія в Америці - укріплення Навідад на острові Гаїті - була заснована ще Христофором Колумбом. Оскільки покладів дорогоцінних металів спочатку не знайшли, іспанці почали вести господарство. Після відкриття копалень золота та срібла в Мексиці і Перу іспанці закинули його.

У першій половині XVI ст. було сформовано систему управління колоніями, згідно з якою створювалося два віце-королівства - Нова Іспанія та Перу. Віце-королями ставали представники вищої знаті.

Наслідки колонізації:

  • Експлуатація індіанців, їх вимирання;
  • Поява змішаного населення - метисів та мулатів;
  • часткове викорінення культури аборигенів за допомогою насадження християнства.

А тепер більш докладно про наслідки колонізації.

У колонії їхали дворяни, які хотіли збагатитися. Вони перетворили індіанців на рабів. Надмірно тяжка праця, гноблення та епідемії стали причинами вимирання корінного населення Нового Світу. Уже до середини XVI ст. на деяких островах індіанців було винищено. У 1512 році були видані перші закони, згідно з якими заборонялося ставитися до індіанців як до рабів. Дешевою робочою силою стали чорношкірі раби з Африки.

Іншим наслідком колонізації стала поява змішаного населення: метисів (нащадків від шлюбів європейців з індіанськими жінками) та мулатів (населення афро-європейського походження).

Католицька церква також брала активну участь у колонізації. Ченці приїжджали у Новий Світ, де створювали свої поселення - місії, та намагалися насадити християнство корінному населенню.


 
| Карта сайту |