Скорочено

За мить щастя

Олесь гончар

У тропічному місті Рангуні, де молоді смаглочолі солдати стоять з автоматами на постах у своїй джуигляній зеленавій одежі, в місті золотих пагод-храмів, що підносяться в небо стогами жовтогарячого жнив’яного блиску, в місті, де рано ніч настає і в присмерках палацу, мовби вихопленого з казок Шехерезади, майне раптом обличчя з прекрасним профілем камеї, а на сцені, відданій східним розкошам пластики, співають руки танцівниць, тчуть пісню кохання під звуки дивного інструмента (назва якого так і зосталась тобі невідома!),—в той жагучіш, по-тропічному паркий рангунський вечір з фантастикою музики, краси і мрій піднебесних згадалася чомусь ця давня історія, історія наших широт...

Детальніше...
 
Три зозулі з поклоном

Григір Тютюнник (Новела)

Любові всевишній присвячується.

Я виходжу з-за клубу в новенькому дешевому костюмі (три вагони цегли ровантажив з хлопцямими-однокурсниками, то й купив) із чемоданчиком у руці. І перше, що бачу,—хата Карпа Яркового.

Детальніше...
 
"Сом" Остап Вишня

Аналіз "Сом"

Ви були коли-небудь на річці на Осколі, що тече Харківщиною нашою аж у річку Північний Донець? Не були? Побувайте!

...За славним містом Енськом Оскіл тече повз радгосп, і радгоспівський садок, як то кажуть, купається в річці.

Детальніше...
 
Моя автобіографія

Аналіз "Моя автобіографія"

Остап Вишня.

У мене нема жодного сумніву в тому, що я народився, хоч і під час мого появлення на світ білий і потім — років, мабуть, із десять підряд — мати казали, що мене витягли з колодязя, коли напували корову Оришку.

Детальніше...
 
Зачарована Десна

(Уривки з кіноповісті)

В цьому короткому нарисі автобіхграфічного кіноповідання автор поспішає зробити відразу деякі визнання: в його реальний повсякденний світ що не день, то частіше почишють вторгатися спогади.

Детальніше...
 
Україна в огні

— ...Синочки мої, сини! Діточки мої! А Боже мій, Боже мій! Ой, прощавайте, прощавайте, діти мої...
Ще якісь жалібні слова промовляла Тетяна, біжучи за синами, та вже не було її чути. Уже потонули слова її в морі людського плачу й скорбот, у розлуках, у реві моторів. Множес-тво людей виходило з села на війну.

Детальніше...
 

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>

| Карта сайту |