Вступна кампанія 2018 року - особливості

Радикально нічого не змінюється - місце йде за студентом. Широкий конкурс залишається незмінним.

Наступного року для вступу до вишів два конкурсні предмети будуть фіксовані, а третій  - можно обрати з двох альтернативних варіантів.

Перелік конкурсних предметів

1. Українська мова та література (фіксований).

2. Профільний предмет (фіксований).

3. На вибір з двох предметів, що закреплені за кожною окремою спеціальністю (альтернативний).

Абітурієнти під час подання заяв зможуть використовувати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 рр. з усіх предметів, окрім іноземних мов (пов'язано зі зміною формату). У 2018 році на ЗНО з іноземних мов (зокрема, з  французької, німецької, іспанської та англійської мов ) будуть тести двух рівнів: В1 і В2. З'явиться нова частина - "Розуміння на слух" (прослуховування звукових фрагментів та завдання до них).

Сертифікати ЗНО абітурієнти матимуть можливість використовувати в будб-якій комбінації.

Кількість заяв, які вступник зможе подавати на місця державного та регіонального замовлення зменшена з 9 до 7. Подавати можна не більш ніж на чотири різні спеціальності.

На контракт подання заяв не обмежується.

Залишаються цьогорічні коефіцієнти - сільський, регіональний, галузевий, але будуть змінені їх величини.

Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності - 1,05, на інші - 1,02. Сільським коефіцієнтом зможуть скористуватися вступники, які зареєстровані не меньше 2 років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.

Регіональний коефіцієнт для ВНЗ Києва - 1, для вишів у Луганській, Донецькій, Миколаїівській, Житомирській, Сумській, Кіровоградській, Чернігівській, Хмельницькій, Херсонській областях - 1,04, в інших - 1,02.

Галузевий коефіцієнт - 1,02. Поширюватиметься і на заяви з другою пріоритетністю.

Для вступу на медичні спеціальності - "Педіатрія", "Медицина" та "Стоматологія" - встановлено мінімальну кількість балів з хімії, біології або математики. На лікарські спеціальності мінімальний прохідний бал за результатами ЗНО - 150.

Разширено перелік спеціальностей з особливою підтримкою - додано спеціальності "Гідротехнічне будівництво", "Деревообробка" , також  частину спеціалізацій спеціальності "Географія", що стосуються фізичної географії.

Реєструвати електронні кабінети під час вступної компанії 2018 року можна з 2 липня 2018, а подавати заяви з 12 липня 2018 р.


 
| Карта сайту |