Розгром військ Врангеля і махновців

У квітні 1920 року кримське угрупування білогвардійців очолив генерал П. Врангель.

6 червні 1920 року врангелівські війська, скориставшись тим, що основні сили Червоної армії брали участь у війні з Польщею, почали наступ з Криму й захопили Північну Таврію, однак були зупинені радянськими військами на лінії Херсон - Нікополь - Бердянськ.

7 серпня 1920 року радянські війська Південного фронту на чолі з М. Фрунзе разом із військами Н. Махно перейшли в контрнаступ, який завершився розгромом білогвардійських військ у Північній Таврії й витісненням їх у Крим.

8 - 11 листопада 1920 року радянські війська взяли штурмом Перекопські укріплення, увірвалися в Крим і до 16 листопада встановили радянську владу в Сімферополі, Феодосії, Севастополі, Керчі, Ялті та Алушті. Частина білогвардійських військ та біженців евакуювалися на кораблях Антанти до Туреччини, а ті, що залишилися, стали жертвами "червоного терору".

Після розгрому військ П. Врангеля радянське командування вирішило знищити махновців.

25 листопада 1920 року радянські війська оточили війська Н. Махна в районі Євпаторії в Криму, а 26 листопада - у Гуляйполі. Зазнавши великих втрат, махновці прорвали оточення, однак незабаром зазнали нищівної поразки.

Серпень 1921 року - Н. Махно разом із невеликим загоном відступив до Румунії.


 
| Карта сайту |