Характеристика Першої світової війни та роль України у ній

1882 р. - утворення Троїцького союзу (Австро-Угорщина, Німеччина, Італія). У жовтні 1914 р. приєднується Туреччина, а в жовтні 1915 р. - Болгарія. У цей же рік із союзу виходить Італія. Як наслідок у 1915 році утворюється Четверний союз.

1904-1907 рр. - утворення Антанти (Франція, Велика Британія, Росія). У травні 1915 році приєднується Італія, у серпні 1916 р. - Румунія, у квітні 1917 р. - США.

Привід до Першої світової війни: вбивство спадкоємця австрійського престолу Франца Фердинанда у Сараєво гімназистом Гаврилом Принципом (28 липня 1914).

Мета війни: перерозподілити вже поділений світ, щоб розширити свого політичного та економічного впливів, отримати нові ринки збуту.

Характер війни: несправедливий, грабіжницький, імперіалістичний

Одним із дестабілізаційних факторів у європейській політиці стало "українське питання", яке й підштовхнуло два воєнно-політичні блоки до боротьби. У планах Німеччини, Австро-Угорщини та Росії захопленню українських земель надавали першочергового значення, адже вони мали величезні людські та матеріальні ресурси, а також надзвичайно вдале географічне положення.

Перша світова війна стала для українців братовбивчою. На боці Росії воювало 4 млн. людей, а на боці Австро-Угорщини - 300 тис. осіб.


 
| Карта сайту |