Культура Стародавнього Єгипту

• Навчання для синів заможних єгиптян у школах при храмах.
  • Основні предмети: астрономія, географія, історія, математика, медицина, релігія, будівельна справа.
  • Жерці - шкільні вчителі і науковці водночас; були дослідниками і хранителями знань.

Писемність

• Ієрогліфічне письмо: близько 750 ієрогліфів - знаків-малюнків, що позначають слово або склад.
  • Для письма використовували папірус - матеріал, виготовлений з тростини, який згортали у сувої.

• Поширені легенди, повчальні розповіді, казки, поетичні гімни.
  • Найвидатніша книга - "Книга мертвих" - збірка, присвячена поховальним ритуалам.

Образотворче мистецтво

• Найвищими зображувалися фігури богів, нижчими - фараони, звичайних людей зображували маленькими. Фігури мали стояти з трохи висунутою вперед ногою або сидіти на троні з притиснутими до грудей чи покладеними на коліна руками, ноги тісно зімкнуті.
  • Зображення сфінксів - фантастичних істот з тілом лева і головою людини (рідше - тварини).
  • Серед ювелірних виробів поширені жука-скарабеї, підвіски, пекторалі, кільця.

Архітектура

• У пірамідах ховали фараонів. До наших днів збереглися близько 60 пірамід, найбільша - піраміда Хеопса (близько 2600 р. до н. е.).
  • Храмові комплекси: храми Амона-Ра у Луксорі та Карнаці.

Ми ВКонтакті

| Зворотний зв'язок | Карта сайту |